Естетична реставрація зубів в стоматології — це спосіб відновити їх природну структуру за допомогою різних синтетичних матеріалів. Ця процедура також дозволяє повернути зубної ряд до його попереднього вигляду з функціональністю. Для реставрації використовуються композитні пломбувальні матеріали і вініри. Ця процедура також відома як художня або косметична реставрація.
Що виправляє естетична реставрація?
Процедури відновлення дозволять усунути ряд недоліків:
Вроджені вади розвитку зубів
Невеликі ортодонтические відхилення
Травматичні дефекти
Міжзубні тріщини
Змінений колір емалі
Каріозне, не каріозне пошкодження емалі
Патологічна стертість зубів
Руйнування старого пломбувального матеріалу
Відсутність частини зуба
Результатом процедури є досягнення естетики зубного ряду, повернення функціональності, а також психологічного комфорту пацієнта.
Способи естетичної реставрації
Прямий шлях
Непрямий шлях
Пряме відновлення забезпечується відразу під час візиту до лікаря, терміни проведення укладаються в одне відвідування. Для реставрації використовуються композитні пломбувальні матеріали якісні товари з урахуванням натурального відтінку емалі. Сучасні композитні матеріали тверднуть під впливом УФ-світла, і оптимально підходять для відновлення естетики і функціональності як передніх, так і жувальних зубів.
Непрямий метод передбачає використання Люмініри, вінірів або полу коронок. Перед установкою зуб злегка обробляється, потім знімається зліпок, відповідно до якого додатково виготовляється накладка.
Лікар визначає відповідний метод в залежності від проблем, які необхідно вирішити, і клінічної картини.
Переваги і недоліки
Метод реставрації композитними матеріалами має свої позитивні і негативні сторони.
Переваги методики:
Низька вартість методу, у порівнянні з ортопедичним
Швидкість. Процедура проводиться за одне відвідування стоматолога, також можливо зробити кілька зубів за одне відвідування
мінімальне обточування тканини
Якщо є скол або потрібна чистка каналу, можна виконати корекцію, не видаляючи всю реставраційну композицію
Ефективний при наявності відколів, тріщин або прозір між зубами
Також варто відзначити кілька недоліків, характерних для такої методики:
Усадка композитного матеріалу, тому не рідше ніж один раз на рік потрібно шліфувати краю реставрації
Зміна кольору з плином часу через поглинання барвників
Пониження ударопрочность по сравнению с керамическими конструкциями
Знижена ударостійкість в порівнянні з керамічними конструкціями
Як відбувається реставрація зубів: від підготовки до остаточного результату
Спочатку проходить комплекс підготовчих заходів. Лікар проводить гігієнічну профілактику порожнини рота, чистячи зубний наліт від нальоту і каменю за допомогою ультразвукового апарату. Шкала відтінків визначає природний колір зубної емалі пацієнта, а потім вибирає відповідний колір фотополімерного композиту.
При необхідності проводиться підготовка тканин: видалення старого пломбувального матеріалу, свердління ділянок, уражених карієсом. Відновлювальні заходи неможливі без попереднього усунення що існує проблем із зубами. Обов’язково використовується кофердам, який ізолює порожнину рота від слини і вологи. Волога між поверхнею зуба і реставраційним матеріалом призведе до утворення каріозних вогнищ і руйнування структури під впливом щоденних навантажувальних процесів. Якщо відсутній більше половини зуба, для міцності вставляється штифт.
Наступним етапом нанесення адгезивного шару для забезпечення склеювання матеріалу і тканин зуба.
Для відновлення зубної коронки використовується метод пошарового нанесення композитного матеріалу різних відтінків на поверхню зуба. Цей метод дозволяє зубу виглядати природно, не виділяючись з інших.
Остаточний етап включає введення зуба в прикус, моделювання остаточної форми з використанням шліфованих і полірувальних інструментів, зокрема усунення нерівностей і блиску.
Результати процедури
Кінцевий результат безпосередньо залежить від навичок зубного лікаря, який виконав реставрацію. Важливу роль відіграють не тільки професійні навички, а й художні і скульптурні здатності. Слід також враховувати природні властивості зубної емалі: по-перше, відтінок і прозорість покриття змінюються від ріжучої кромки до ясна. Якщо не враховувати ці нюанси, відновлений зуб буде виділятися на тлі інших.
Прогресивні композитні матеріали, використовувані в стоматологічних клініках, в даний час мають властивості, які імітують природні характеристики зубної емалі, зокрема прозорість. Професіоналізм лікаря забезпечує високу якість, що дозволяє домогтися відмінного результату.
Щоб продовжити термін служби реставраційних композицій, під час щорічного обов’язкового візиту до стоматолога настійно рекомендується шліфувати і полірувати матеріал. Цей композиційний матеріал забезпечує усадку і фарбування сторонніх компонентів, наприклад, періодична процедура дозволяє підтримувати реставраційну конструкцію в ідеальному стані. Зміни в кольорі і формі не настільки значні, але ігнорувати профілактику все ж не варто.